מה זה פליז H68?
H68 הוא ייעוד תקן-לאומי סיני (GB/T 5231) עבור פליז צהוב בדרגת 68%--, סגסוגת נחושת-אבץ ששמה נובע מתכולת הנחושת הנומינלית שלה של כ-68%. הוא משלב חוזק מתון, יכולת צורה מצוינת לקרה, צבע זהב צהוב- חם ועמידות כללית טובה בפני קורוזיה, מה שהופך אותו לאחד מחומרי הפליז המצוינים ביותר בסין ובשווקי היצוא.
הטבלה שלהלן משווה את H68 עם שני הציונים של UNS המצוטטים לרוב כמקבילים. שימו לב שאותה משפחה "68" מופיעה כמוC26200(טווח נחושת זהה) במערכת UNS; C26000 הוא גרסת נחושת- מעט גבוהה יותר.
| אֵלֵמֶנט | H68 (GB/T 5231) | C26200 (UNS) | C26000 (UNS, מחסנית פליז) |
|---|---|---|---|
| נחושת (Cu) | 67.0 – 70.0% | 67.0 – 70.0% | 68.5 – 71.5% |
| אבץ (Zn) | לְאַזֵן | לְאַזֵן | לְאַזֵן |
| עופרת (Pb, מקסימום) | לפי GB/T 5231 | 0.07% | 0.07% |
| ברזל (Fe, מקסימום) | לפי GB/T 5231 | 0.05% | 0.05% |
מקורות: נתוני סגסוגת Copper Development Association עבור C26200 ו-C26000 (alloys.copper.org); דרישות הרכב GB/T 5231 כפי שהתייחסו לפי GB/T 1527-2017. מגבלות טומאה מדויקות עבור H68 מוגדרות ב-GB/T 5231 ויש לאשר אותן בתעודת בדיקת החומר (MTC).
מאפיינים פיזיים ומכניים
מכיוון ש-H68, C26200 ו-C26000 כמעט זהים מבחינה כימית, הנתונים הפיזיקליים והמכניים שלהלן (שפורסם על ידי Copper Development Association עבור C26000/C26200, ועל ידי MatWeb עבור C26000 OS070) הם ערכי הייחוס ההנדסיים המתאימים.
| נֶכֶס | ערך טיפוסי (H68 / C26200 / C26000) |
|---|---|
| צְפִיפוּת | 8.53 גרם/ס"מ³ (0.308 פאונד/אינץ'³) |
| טווח התכה | 916 - 954 מעלות (1680 - 1750 מעלות F) |
| מודול אלסטיות (מתח) | ≈110 GPa (16,000 ksi) |
| מוליכות חשמלית | 28% IACS |
| מוליכות תרמית | ≈121 W/(m·K) (70 Btu·ft/(ft²·h·℃F)) |
| מקדם התפשטות תרמית | ≈20×10⁻⁶/K (11.1×10⁻⁶/מעלה פרנהייט, 68–572 מעלות פרנהייט) |
| דירוג יכולת עיבוד | 30 (חייתוך-פליז=100 בחינם) |
מאפיינים מכניים תלויים במזג (מצב עבודה קר-). ערכי מוצר- שטוחים אופייניים למשפחת H68/C26200/C26000 (copper.org):
| מֶזֶג | קוד | חוזק מתיחה | הַאֲרָכָה |
|---|---|---|---|
| רך / חישול (גרגר עדין) | OS070 | ≈317 MPa (46 ksi) | ≈65% |
| חישול (גודל גרגר 0.035 מ"מ) | OS035 | ≈338 MPa (49 ksi) | ≈57% |
| 1/4 קשה | H01 | ≈372 MPa (54 ksi) | ≈43% |
| 1/2 קשה | H02 | ≈427 MPa (62 ksi) | ≈25% |
| קָשֶׁה | H04 | ≈524 MPa (76 ksi) | ≈8% |
מגבלות הקבלה הסיניות ליריעות פליז מוגדרות ב-GB/T 2040 (לוח, גיליון ורצועה מסגסוגת-נחושת ונחושת; הערכים שלמעלה הם נתוני התייחסות טיפוסיים וה-MTC שולט בערכים הנדרשים חוזית.

עמידות בפני קורוזיה - מה באמת המשמעות של "התנגדות קורוזיה גבוהה".
בתוך משפחת הנחושת-אבץ, H68 (≈68% Cu) מציע עמידות טובה בפני קורוזיה אטמוספרית, מים מתוקים ומדיות ניטרליות רבות או אגרסיביות קלות; האגודה לפיתוח נחושת מפרטת את העמידות למים- מתוקים ומלח- עבור הרכב C26200. בסביבות פנימיות ואדריכליות טיפוסיות, העמידות שלו טובה באמת.
עם זאת, "עמידות בפני קורוזיה גבוהה" חייב להיות מוסמך. פליז צהוב רגישים לדה-אבין- שטיפה סלקטיבית של אבץ שמותירה שאריות נחושת נקבוביות ונחלשות - כאשר היא נחשפת למים רכים חומציים, לסביבות-כלורידיות גבוהות או למצבי סטגנציה-לטווח ארוך. הם יכולים גם לסבול מפיצוחי מתח-בקורוזיה באטמוספרות הנושאות אמוניה-. עבור אביזרי מים לשתיה-, אזורי התזה ימיים או תנאי שירות אגרסיביים, ציין דרגת התנגדות לביטול-(DZR) או ארסן - לדוגמה H68A, גרסת הארסן של H68 המוגדרת בסדרת GB - במקום מגבלות H68 סטנדרטיות, ואשר את היישום.
הפניות: הערה של האגודה לפיתוח נחושת על ביטול אבזור של פליז; המכון הקנדי לשימור, "מניעת וטיפול בפיזור פליז".
"גיליון למינציה" - הבהרת הטרמינולוגיה
כותרת העמוד משתמשת ב"בד פליז למינציה", אך הגוף המקורי מתאר יריעת H68 מוצקה ומגולגלת - לא מוזכרים תהליך חיפוי, הדבקה או למינציה בשום מקום. בתעשייה, "למינציה" יכול להיות (א) מלוכד רב-שכבתי-שכבתי (ראה AMS 4508 עבור יריעת פליז למינציה), או (ב) יריעת חיפוי/מרוכבת שבה שכבת פליז מודבקת בגלגול- למתכת אחרת. מדובר במוצרים שונים עם מפרטים ומחירים שונים.
GNEE מספקת גיליון H68 מוצק לפי המפרטים שלהלן. אם הפרויקט שלך באמת דורש מבנה למינציה חיפוי או מלוכד-, ציין את הליבה וסגסוגות החיפוי, שיטת ההדבקה ומבחן הקבלה במפורש בשרטוט - אינם מסתמכים על המילה "למינציה" בלבד.
יישומים אופייניים
אדריכלות ובנייה:חיפויים דקורטיביים, פרטי קירוי, סורגים, מעקות ואביזרים, מוערכים בשל גימור הזהב הצהוב החם- והעמידות בפני מזג אוויר.
רכב:ליבות ומיכלים של רדיאטור, ליבות חימום, מחברים ומדקים חשמליים, בתי -לעומק.
חַשׁמַלִי:מחברים, מגעים, מתג ורכיבי נתיך (28% IACS, עם שימור קפיצים מעולה במצבי מזג קשה).
ציוד ייצור ותעשייה:שסתומים, גלגלי שיניים, מחברים,-רכיבי מכונות נמשכים לעומק שבהם נדרש חוזק בינוני ויכולת צורה.
אומנות ודקורציה:פיסול, עיטור רהיטים, לוחיות שם ורכיבים דקורטיביים מותאמים אישית.
גדלים זמינים ותנאי אספקה
| פָּרָמֶטֶר | עֵרֶך |
|---|---|
| עוֹבִי | 0.5 / 1.0 / 1.5 מ"מ (מדים אחרים, למשל . 0.2-3.0 מ"מ, לפי בקשה) |
| רוֹחַב | 1220 / 1240 מ"מ, או רוחב חריץ מותאם אישית |
| מֶשֶׁך | 1000 - 6000 מ"מ, או מותאם אישית |
| סובלנות ממדי | ±0.2 מ"מ אופייני; סובלנות מדויקות לכל GB/T 2040 |
| מזג אוויר | רך (M), חצי-קשה (Y2), קשה (Y), קשה במיוחד (T); קודי UNS H00–H10 |
| מִשׁטָח | גימור טחינה חלק |
| זמן אספקה | 7 – 15 ימים למידות מלאי, או כפי שסוכם |
| MOQ | 1 טון, או כפי שהוסכם |
| אריזה | קופסאות קרטון, אריזות פלסטיק, כיווץ-משטחים עטופים |
אבטחת איכות ותיעוד
תעודת בדיקת חומר (MTC) לפי EN 10204 סוג 3.1, כולל הרכב כימי מנותח לפי שיטות GB/T 5121.
דוחות בדיקה מכנית (מתיחה, קשיות) לפי GB/T 228.1 / ASTM E8.
בדיקת צד שלישי-(SGS / BV / TÜV) זמינה לפי בקשה.
תעודת מערכת ניהול איכות ISO 9001 - זמינה לפי בקשה.
עקיבות אצווה מלאה עם מספרי חום/אצווה מסומנים על האריזה והתעודה.
שאלות נפוצות
שאלה 1. ממה עשוי פליז H68?
ת: H68 היא סגסוגת נחושת-אבץ המכילה 67.0-70.0% נחושת עם אבץ היתרה (GB/T 5231). המקבילה הקרובה ביותר של UNS היא C26200.
שאלה 2. האם H68 זהה ל-C26000 או C26200?
ת: C26200 חולק את אותו טווח נחושת (67.0–70.0%); C26000 (פליז מחסנית) מכיל 68.5-71.5% נחושת. ספקים רבים מתייחסים למשפחה כאל כמעט-שווה ערך, אך יש לאשר את הציון שנמסר ב-MTC.
שאלה 3. רישום המתאר את H68 כ"טוהר 60%" - האם זה נכון?
ת: לא. ה-"68" ב-H68 מתייחס לתכולת נחושת נומינלית של כ-68%, והטווח הסטנדרטי הוא 67.0–70.0%. "טוהר 60%" הוא שגיאת נתונים ואין להשתמש בו לצורך מפרט.
שאלה 4. האם ניתן להתאים עובי, רוחב ואורך?
ת: כן. עובי 0.5-1.5 מ"מ (מדים אחרים לפי בקשה), רוחבים 1220/1240 מ"מ או מותאם אישית, אורכים 1000-6000 מ"מ; MOQ 1 טון.
שאלה 5. אילו מסמכים ואישורים מסופקים?
ת: ניהול איכות ISO 9001 (אישור על פי בקשה), MTC לפי EN 10204 3.1 עם ניתוח כימי, דוחות בדיקה מכנית ובדיקת צד שלישי- (SGS/BV/TÜV) לפי בקשה.
שאלה 6. היכן מייצרים את הסדין?
ת: יריעת פליז H68 מסופקת על ידי GNEE Metal Group, הנאן, סין. (גרסה קודמת של דף זה נקראה חברה לא קשורה; זו הייתה שגיאת עריכה.)צור קשר עם sales@gneemetal.com לקבלת רשימת המפעלים הנוכחיים ו-MTC.
מגוון המוצרים שלנו
1. נחושת טהורה (סדין, צינור, חוט)
כיתות יסוד: T1 (C11000), T2 (C10100). אנו נותנים עדיפות ל-C11000 (T1) בשל המוליכות המצוינת שלו.
תקנים:ASTM B152 (גיליון), ASTM B75/B88 (Tube), ASTM B1/B3 (Wire), EN, JIS, GB/T.
גדלים אופייניים:
שְׁפוֹפֶרֶת:OD 6 מ"מ - 200 מ"מ.
דַף:עובי 0.5 מ"מ - 50 מ"מ.
חוּט:קוטר 1.0 מ"מ - 10 מ"מ.
2. נחושת משחררת זרחן (צינור, יריעה)
כיתות יסוד:TP1 (C12000 / CW023A), TP2 (C12200). אידיאלי לריתוך ואינסטלציה.
תקנים:ASTM B188, ASTM B75/B88, EN 12451, JIS H3300.
גדלים אופייניים:
שְׁפוֹפֶרֶת:OD 8 מ"מ - 150 מ"מ.
דַף:עובי 1.0 מ"מ - 30 מ"מ.
3. פליז (רצועה וסליל)
כיתות יסוד:H96, H68, H62 (CuZn37 / C28000). אנו ממליצים בחום על H62 בשל האיזון המצוין שלו בין כוח ויכולת עיבוד.
תקנים:ASTM B36, ASTM B134, EN 1652, JIS H3100.
גדלים אופייניים:
רצועה/סליל:עובי 0.1 מ"מ - 3.0 מ"מ, רוחב עד 600 מ"מ.
המפעל שלנו

המתקן שלנו מצויד בקווי יציקה וגלגול מתקדמים-מתקדמים בתעשייה, מפעלי גלגול מדויקים, יחידות שרטוט מרובות- וציוד יצירה אוטומטי, המאפשרים טרנספורמציה יעילה ויציבה ממוטות נחושת למוצרים מוגמרים. מכונות הליבה שלנו מאפשרות לנו לייצר בגמישות מגוון שלם של דרגות-כולל נחושת טהורה (לדוגמה, C11000/T1), נחושת נטולת חמצון מזרחן (למשל, C12200/TP2), ופליז (לדוגמה, H62)-בצורה של יריעות, פסים, מוטות ומוטות. אנו מספקים גם שירותי עיבוד מותאמים כמו חיתוך, חיתוך וגימור מדויק.




